Testvér- vs iker babakocsi vagy testvérfellépő (tapasztalatok)

Kisgyerekes Anyukák között gyakran felmerülő kérdés, hogy a kis korkülönbséggel érkező tesóra való tekintettel milyen babakocsit érdemes választani: testvér- vagy iker kocsit, esetleg testvérfellépőt? Kétgyermekes anyaként ezzel a dilemmával már én is szembesültem, így most igyekszem megosztani a tapasztalataimat a témában…

Amikor 15 hónap különbséggel megszületett a második lánykám is, már tudtam, hogy a “hogyan lehet két kicsivel egyedül kimozdulni” dilemmára nekem nem a hordozás, hanem a testvér-babakocsizás lesz a megoldás. Akkor határozottan tudtam, hogy nekem egymás mögötti, ún. testvér babakocsi kell és nem szeretnék rá sokat költeni. Így találtam rá egy használt Safety 1st testvér babakocsira.

Testvér babakocsi – Safety 1st

Igazi kisbabás dupla babakocsi, hátul vízszintbe dönthető üléssel, oldalfallal, elől mérsékelten dönthető üléssel, tálcás megoldással. Meglepően könnyen irányítható, a mostohább útviszonyokat is elég jól viselő babatank. Egyszerűen lapra csukható, viszont összecsukott állapotban is meglehetősen sok helyet foglal.

Praktikussági okokból eleinte puha mózessel használtuk, így könnyen ki-be pakolható volt a hugica és nem aggódtam, hogy megfázik vagy huzatot kap. A séták alkalmával a kicsi hátul nagyokat szundizott, míg a nagy elől vígan nézelődött illetve ki-be mászott. Az alsó rekesz jól használhatónak bizonyult, kisebb bevásárlás eredménye elfért benne. A napellenzők is jó szolgálatot tettek a nyári melegben, szinte mindig árnyékban aludhatott a kisebbik lányka és a nagy feje sem főtt meg.

Kisvárosi környezetben jól vizsgázott, szerettük, ki tudtuk használni – bár a boltban rendszerint csak a kasszáig toltam be, nem vállalkoztam a sorok közötti manőverezésre. A murvás illetve nem túl fényes állapotban lévő aszfaltos utcákat a kis kerekek ellenére is jól viselte, az irányíthatóságra sem volt panaszom (persze nagy elvárásaim nem voltak, a két gyerek súlya és a hepehupás, zord útviszonyok mellett nem számítottam egyszerű menetre). Vonatra néhány alkalommal tettük fel (inkább két-emberes mutatvány), tömegközlekedésben máshol nem teszteltük.

Akkor kezdtem más alternatívát keresni, amikor a hugica rászokott, hogy feláll a babakocsiban és úgy nézelődik. Ekkor már látszott, hogy ülő helyzetben a hátsó ülés lábtere sem elég, alváshoz pedig már kifejezetten rövid és kényelmetlen volt neki.

Ezúttal már egymás mellett kivitelt (ún. iker kocsit) kerestem, most is a mérsékelt árkategóriában, olyat amit nem sajnálok a kisvárosi poros utakon nyúzni. Így esett a választásom egy esernyőre csukható darabra, a Cybex márka Twinyx típusú babakocsijára.

Iker babakocsi – Cybex Twinyx

Két totyogóhoz ideális iker babakocsi, akadálytalan ki-be mászkálást és kényelmes alvást biztosító darab. Esernyőre csukható, mégis épp eléggé masszív, így autós-csavargós napokon sem marad itthon. Az árnyékoló kupolák zipzár segítségével extra nagyra bővíthetőek, s külön-külön nyithatóak, csukhatóak. A kupolák hátsó oldalán jól kézre eső tároló zsebek találhatók, ideálisak kulacs és nasi számára. Az ülések egymástól függetlenül vízszintesig dönthetők, így kényelmes alvást biztosítanak mindkét lánykám számára. A két alsó rekesz jól pakolható, de az ülések ledöntésével már nem igazán lehet hozzá férni a tartalmukhoz (azaz amíg alszanak a lányok, a vásárolt dolgok ott maradnak).

Kialakításából adódóan két gyerkőccel kissé nehézkesebben irányítható és nem mindenhol fér el széltében (76cm), de összeségében jól használható, praktikus darabnak bizonyult. Kisboltba meg sem kísérlem bevinni (megvár a bolt előtt), régi típusú vonat ajtón pedig csak összecsukva fér be, viszont két kismotor/futó bringa gond nélkül felakasztható rá.

Testvér fellépő

Időközben kaptunk egy testvér fellépőt, amit Apa sikeresen felszerelt kedvenc szimpla (Kunkert Vip) babakocsinkra. Meglepően jól használható, s a lányok is szeretik, de hosszabb utakra nálunk nem vált be: egyrészt a nagy szórakoztatja a kicsit, aki így nem alszik, másrészt a nagy egyszerűen kitessékeli a babakocsiból a kicsit, ha elfárad (pedig ilyenkor ügyesen le tud ülni a fellépőre, s úgy utazni rajta). Így félre tettük későbbre, illetve rövidebb távokra – bár valószínűleg inkább nagyobb korkülönbség esetén illetve nagyvárosban használható jól.

Végül álljon itt néhány kép az említett babakocsikról és a testvérfellépőről – az album a linkre/képre kattintva látható.

Babakocsik / Google Photos

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük